Kars’a trenle bir seyahat olsa

Bu sayfayı aşağıda linkini kaynak olarak verdiğim bir facebook sayfasından kopyaladım.

Böyle bir seyahatin eksikliği sebebiyle ve örnek bir gezi şablonu olur düşüncesiyle not almış oldum.

TRENLE KARS – ANİ – ÇILDIR GÖLÜ -SELİM KÖYÜ 2

01 – 05 Şubat 2017 gidiş Uçak
dönüş tren

Masal gibi bir yolculuğa bu yıl da ikinci kez çıkıyoruz. Bu kez uçakla Kars’a varıp trenle İstanbul’a dönüyoruz. Kars’tan Ankara’ya kadar Doğu Ekspresi ile gelip, Ankara’dan İstanbul’a da YHT ile devam ediyoruz.
Kars’ta kar altında Kars, Ani ve Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Kar altındaki Kars sokaklarında dolaşacak, sürdürülen yaşamlara tanıklık edecek, Ani Harabelerinin masalsı diyarına gideceğiz. Cirit oyunlarının oynandığı köyde, ciritçileri izleyip fotoğraflayacak ve ardından onlarla birlikte zaman geçirip, kimilerinin evlerine konuk olacağız. Yolculuğun süprizi ise Doğu Anadolu’nun ikinci büyük gölü olan Çıldır’da. Donan gölün üzeri yaklaşık bir metrelik buz tabakasıyla kaplı. Buzu delip balık tutan balıkçılar, buz üstünde dolaşan faytonlar, sisin içinden gelen balıkçılar… Ve cirit oyunları… Dönüşte isteyen arkadaşlarımız uçakla isteyen arkadaşlarımız da trenle yapabilir. Tren yolculuğu uzun sürecek. Bu süre içerisinde hem eğlenceli bir yolculuk yapacak hem de tren yolculuğunu ve yolcularını fotoğraflayarak iyi bir fotoğraf çalışması gerçekleştirebileceğiz.

Fotoğraf çalışmaları Yelda Baler tarafından yürütülmektedir.

01 Şubat 2017 Çarşamba: Yolculuğumuz 12.30 SAW VE 12.20 AHL den kalkan uçaklar ile öğlen İstanbul’dan başlıyor, 14.25 ve 14.30 da Kars’a varıyoruz.Otelimize yerleşmedeDaha sonra Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabelerine gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaştıktan sonra otelemize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde yiyiyoruz.

Konaklama : Simer Otel

2 Şubat 2017 Perşembe: Sabah kahvaltımızdan sonra Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Geniş sokakları, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını geziyoruz. Öğleden önce cirit oyunlarıyla ün salmış köye gidiyoruz. At üzerinde oynanan cirit oyunlarını izleyip fotoğraf çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Oyunların ardından geçen yıl birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla bir araya gelip köy kahvesinde birlikte zaman geçirmeyi planlıyoruz. Ardından Kars’a geri dönüyor ve peynircilere gidiyoruz. Alışverişlerin ardından akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra Kars’ın gece halini yaşamak için yine kentin sokaklarına çıkıyoruz.

Konaklama : Simer Otel

03 Şubat 2017 Cuma: Kahvaltının ardından önce Fethiye Camii olarak kullanılan eski Rus kilisesini görmeye gidiyoruz. Ardından arabamıza binerek 70 km mesafedeki Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Buzla kaplı gölde buzu kırıp balık tutan balıkçılar, buzun uygun olması durumunda kızak kayanlar etrafında geçecek günümüz. Öğle yemeğimiz göl kıyısında. Akşama doğru Kars’a dönüş yapıyoruz. Akşam yemeğinin ardından Kars kültürünün bir parçası olan aşık geleneğini tanımaya çalışıyoruz.

Konaklama : Simer Otel

04 Şubat 2017 Cumartesi : Hep birlikte otelden çıkış yaptıktan sonra Trene geçiyor genelde akşam karanlığında vardığımız Kars’ı bu kez gün ışığında izleyerek ayrılıyoruz gün boyunca bize eşlik eden karlı ve güzel manzaralar bizi bekliyor olacak.Trende geçireceğimiz bütün günümüzde ara duraklarda fotoğraf çekmeyi, tren içinde çekim çalışmaları yapmayı sürdürüyoruz. Akşam yemeğimizi trende yedikten sonra uyuyoruz ve sabah Ankara’ya varıyoruz.

5 Şubat 2017 Pazar : Sabah vardığımız Ankara’dan 11:00 civarındaki hızlı tren ile İstanbula geçiş yapıyoruz.

KARS SİMER OTEL

Rehber Bilgileri

Kışı ve karı en güzel yaşayacağımız bir kaç güne yolculuk yapıyoruz. Doğunun kuru soğuğunda lahana usulü kat kat giyinmek en doğrusu.
Tren yolculuğu yapacak arkadaşlarımız 2 kişi konaklayabilecekleri yataklı kompartmanda yolculuk edebilirler. Bu kompartmanlar diğerlerine göre daha konforlu.
Fotoğraf makinelerinizi, şarj aletlerinizi, pillerinizi, hafıza kartlarını, cdlerinizi almayı unutmayın.
Gece çekimleri için tripod’unuzu alın.
Yol için isterseniz termos bardak.
Bütün neşenizi, heyecanlarınızı, meraklarınızı yanınıza almayı varsa dertlerinizi, işinizi, sıkıntılarınızı hepsini evde bırakmayı unutmuyorsunuz.

UÇAKLA

Gidiş: 1/2/2017 12:20 İstanbul AHL kalkış, 14:30 Kars varış TK2714
veya

Gidiş: 1/2/2017 SAW 12:30 İstanbul kalkış, 14:25 Kars varış TK7300

TRENLE

DOĞU EKSPRESİ 04/02/2017 Cumartesi Kars kalkış 7:00 05/02/2017 Pazar Ankara sabah 08:00 varış

Hızlı tren ile İstanbula varış.

GEZİ ÜCRETİ

Nakit Ödeme Fiyatı : 580 TL + YHT ve DOĞU EKSPRESİ tren biletleri 180 TL. TOPLAM 760 TL

* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.
* Tek kişi konaklama taleplerinde single farkı 3 gece için 150 TL’dir.
* Nakit ödemede %15 indirim uygulanmıştır.
* Tek çekimde tüm kredi kartları kullanılabilir.
* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartlarına uygulanır.
* 5-12 Yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla % 10 indirim uygulanır.

* 01 Aralık 2016’ e kadar yapılan iptallerde tam iade yapılır, 2 Kasım’dan sonra yerine başka birisi bulunmak koşulu ile iade yapılır.

Ücrete dahil olanlar : 3 gece otel konaklama, 3 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği, rehberlik, Kars’taki ulaşımlar dahildir.
Ücrete dahil olmayanlar :Uçak ve tren biletleri belirtilenlerin dışındaki yemekler, otellerde ve trende alınan ekstralar, müze ve ören yeri girişleri kişisel harcamalar.

alıntı: https://www.facebook.com/events/1416196235075585/

http://www.zayende.com/

Reklamlar

~ tarafından Hayata Dair Notlar 02/01/2017.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: