Tabuttaki kaçak gümrükçü bayılttı

Hürriyet Gazetesinin 28.01.2007 günlü haberi…tabut.jpg
Ali Osman ÖNGÜR (DHA)

Almanya’ya kaçak olarak girmek isteyen Iraklı Cemal Farak, bu ülkede cenaze levazımatçılığı yapan Lütfullah Aydın ile anlaştı. Farak, yüzünü pudra ile beyazlatıp Aydın’ın yaptırdığı tabutun içine ölü gibi yattı. Aydın minibüsüyle İpsala’dan Yunanistan’a geçti. Yunan gümrük görevlisi, tabutun kapağını açtığında, içindeki Cemal Farak da gözlerini açtı…

ALMANYA’da cenaze levazımatçılığı yapan Lütfullah Aydın, bir süre önce ML A 1105 plakalı minibüsüyle Türkiye’ye geldi. Burada yaptırdığı iki tabutun ve işinde kullanmak üzere aldığı kefen bezlerinin bulunduğu minibüsüyle Almanya’ya dönmek üzere İpsala Gümrük Kapısı’ndan çıkış yaptı.

Yunanistan’ın Kipi Gümrük Kapısı’na gelen Lütfullah Aydın’ın aracı, burada kontrol edildi. Üst üste duran tabutları kontrol etmek isteyen Yunan gümrük görevlisi, birini açıp baktıktan sonra aşağı indirdi. Alttaki tabutun da kapağını açan görevli, içinde yatan yüzü pudralı “ölü”nün açık gözlerle kendisine baktığını görünce bayılarak yere yığıldı.

Arkadaşlarının bayıldığını görünce yardıma giden diğer gümrük görevlileri, tabutun içinde yatan Iraklı Cemal Farak’ı yakaladı. Yüzünü pudra ile beyazlatan Iraklı kaçağın ölü taklidi yaptığı, ancak Yunan görevlinin tabutun kapağını kaldırmasıyla korkup gözlerini açtığı öğrenildi. Ülkeye yasadışı yollardan giriş yapmak isteyen Iraklı kaçak Cemal Farak ile kendisine yardım eden Lütfullah Aydın gözaltına alındı.

Reklamlar

~ tarafından Hayata Dair Notlar 28/01/2007.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: